Ambia - smaki Azji

Jak wieść niesie, jedna z lepszych restauracji z potrawami kuchni azjatyckiej znajduje się przy ulicy Domaniewskiej 37B. Jako miłośnik tego typu jedzenia musiałem się tam udać w sprawdzić.

Wejście do restauracji znajduje się od ulicy Rodziny Hiszpańskich, Pierwsze, co się rzuca w oczy, to nowoczesne, a jednocześnie przytulne wnętrze restauracji. Miałem szczęście. Zjawiłem się tam tuż przed godz. 12, a już po mnie ustawiła się dość duża kolejka. Od razu przypomniała mi się maksyma mojej babci, że jak w restauracji jest dużo ludzi, znaczy, że tam dobrze karmią.

Przy zamówieniu miałem jednak duży problem. W karcie znajduje się olbrzymi wybór potraw (wietnamskich, chińskich i tajskich), a wszystko w bardzo przystępnych cenach. Zamówiłem więc kurczaka chrupiącego na ostro, kryjącego się pod nazwą "Ala Ambia II". Do tego mogłem wybrać sobie sos. Całość kosztowała tylko 14 złotych. Mimo dobrego smaku, pod koniec czułem, że nie zjem wszystkiego. Po prostu porcje w Ambii są takie duże!

Jak się dowiedziałem, potrawy w restauracji są przygotowywane przez dyplomowanego kucharza z najsłynniejszej restauracji w Hanoi. Z tego też powodu wiedziałem, że do Ambii w weekend można przyjść tam z rodziną.

Ambia w niedzielę czynna jest do godziny 18. Można dokonać rezerwacji, a jak się dowiedziałem, wkrótce w restauracji będzie można napić się też i piwa. Jednak najbardziej zelektryzowała nas wiadomość, że już wkrótce będzie w Ambii można zjeść sałatkę z wołowiną, która wygrała ogólnopolski konkurs. A będzie to prawdziwa potrawa z dawnego stadionu.

Czasy się zmieniają, dobry smak pozostaje. Warszawiacy od wielu lat rozkoszują się zmakiem kuchni azjatyckiej. Początkowo tego typu bary znajdowały się w różnego rodzaju budkach. Dziś czasy się zmieniły, budki się zamieniły w eleganckie restauracje, pozostał jednak wspaniały smak.

Miło jest wracać do restauracji Ambia. Wiadomo, że czeka tam doskonała kuchnia i ciepła atmosfera. Smacznego!